Organizacja pracy Novia Med -Covid-19

Kwi 16, 2020

Szanowni Pacjenci,

dbając o bezpieczeństwo naszego Personelu i Pacjentów wprowadziliśmy w naszej placówce odpowiednie procedury, w oparciu o wytyczne i rozporządzenia GIS i MZ.
Prosimy o zapoznanie się z zasadami działania naszej placówki.  Wierzymy, że odpowiedzialność nas wszystkich, odpowiedzialność jednostki jest najważniejszym czynnikiem przyczyniającym się do bezpiecznego funkcjonowania w czasie epidemii.

Procedura dla Pacjentów:

1. Do budynku będą wpuszczane tylko osoby umówione na wizyty lekarskie, zabiegi rehabilitacyjne itp., zgodnie z harmonogramem, w wyznaczonych godzinach.
2. Każda osoba wchodząca do budynku będzie miała wykonany bezdotykowy pomiar temperatury ciała. Temperatura powyżej 37,5 st.C może spowodować odmowę odbycia wizyty.
3. Każdy Pacjent zobligowany jest do podpisania Oświadczenia związanego z Covid-19. Niewypełnienie Oświadczenia upoważnia nas do odmowy wykonania usługi.
4. Każdy Pacjent ma obowiązek podczas całego pobytu w naszej placówce noszenia maseczki ochronnej na twarzy. W razie braku swojej maseczki istnieje możliwość zakupu maseczki w naszej placówce w cenie 5,00 zł.
5. Każdy Pacjent ma obowiązek dezynfekcji rąk – przy wejściu oraz na każdym piętrze udostępniamy dozowniki z płynem dezynfekującym.
6. Na wizyty lekarskie Pacjenci zobligowani są przychodzić pojedynczo. Wyjątek stanowią osoby niepełnoletnie oraz osoby z niepełnosprawnością.
7. Jednocześnie do danej poradni specjalistycznej lub poradni stomatologicznej mogą w budynku znajdować się 2 osoby – jedna osoba w gabinecie lekarskim, jedna osoba pod gabinetem, oczekująca na wizytę.
8. Poradnia lekarza POZ nadal udziela tylko teleporad. Po konsultacji telefonicznej, w koniecznych sytuacjach, lekarz może zakwalifikować Pacjenta do wizyty bezpośredniej.
9. Zakład rehabilitacji utrzymuje bezpieczne limity osób mających wykonywane zabiegi. Na sali gimnastycznej mogą znajdować się 3 osoby jednocześnie oraz rehabilitant. Na zabiegach w gabinetach może znajdować się 1 osoba oraz rehabilitant. Sprzęt, kozetki i inne urządzenia są każdorazowo dezynfekowane po Pacjencie..
10. Biuro Novia Med wszelkie sprawy realizuje elektronicznie. Prosimy o kontakt na adres e-mail: noviamed@novia.com.pl.

Sugerujemy, aby szczególnie osoby starsze oraz z osłabioną odpornością lub znajdujące się w grupie ryzyka,  korzystały z wizyt w placówce tylko w sytuacjach pilnych, wymagających bezpośredniego kontaktu.

Ponadto informujemy, że jako placówka medyczna przykładamy wielką wagę do bezpieczeństwa nie tylko Pacjentów, ale także naszego Personelu. Każdy z naszych pracowników posiada środki ochrony osobistej, a także stosuje się do ścisłych procedur bezpieczeństwa stworzonych na czas epidemii Covid-19. Bezpieczna praca jest dla nas priorytetem.

Zespół Novia Med.

 

Czytaj więcej:

Szczepienie na grypę 2020/21

Szczepienie na grypę 2020/21

Zbliża się sezon grypowy. Tutaj znajdziecie Państwo podstawowe informacje na temat szczepień przeciwko grypie w sezonie 2020/21.
Szczepionki dostępne będą w naszej placówce pod koniec września.

Badania SARS-CoV-2

Badania SARS-CoV-2

W naszej placówce można wykonać badania w kierunku przeciwciał IgG, IgM, specyficznych dla Koronawirusa SARS-CoV-2. Dostępne badania półilościowe (Snibe) oraz testy kasetkowe.

Badanie profilaktyczne w czasie epidemii

Badanie profilaktyczne w czasie epidemii

Badania okresowe pracowników na czas trwania epidemii zostają zawieszone.
Prosimy o zapoznanie się z informacjami i zasadami przeprowadzania badań profilaktycznych.

Zobacz więcej

Rejestracja online