Organizacja pracy Novia Med -Covid-19

Kwi 16, 2020

Szanowni Pacjenci,

po ponad miesięcznym okresie zawieszenia bezpośredniej działalności w związku z epidemią Covid-19, podejmujemy działania, aby rozpocząć przyjmowanie Pacjentów. Równocześnie nadal będziemy rozwijać teleporady udzielane przez naszych lekarzy w poradniach specjalistycznych. Proces uruchomienia wizyt bezpośrednich Pacjentów musi odbywać się w sposób bezpieczny dla wszystkich. Dlatego prosimy o zapoznanie się z procedurą obowiązującą w naszej placówce. Wierzymy, że odpowiedzialność nas wszystkich, odpowiedzialność jednostki jest najważniejszym czynnikiem przyczyniającym się do bezpiecznego funkcjonowania w czasie epidemii.

Procedura dla Pacjentów:

1. Do budynku będą wpuszczane tylko osoby umówione na wizyty lekarskie, zgodnie z harmonogramem, w wyznaczonych godzinach.
2. Każdy osoba wchodząca do budynku będzie miała wykonany pomiar temperatury ciała. Temperatura powyżej 37,5 st.C wykluczy możliwość odbycia wizyty.
3. Każdy Pacjent zobligowany jest do wypełnienia krótkiej ankiety związanej z Covid-19.
4. Każdy Pacjent ma obowiązek podczas całego pobytu w naszej placówce noszenia maseczki ochronnej na twarzy. W razie braku swojej maseczki istnieje możliwość zakupu maseczki w naszej placówce w cenie 5,00 zł.
5. Każdy Pacjent ma obowiązek dezynfekcji rąk – na każdym piętrze udostępniamy dozowniki z płynem dezynfekującym.
6. Na wizyty lekarskie Pacjenci zobligowani są przychodzić pojedynczo. Wyjątek stanowią osoby niepełnoletnie oraz osoby z niepełnosprawnością.
7. Jednocześnie do danej poradni specjalistycznej mogą w budynku znajdować się 2 osoby – jedna osoba w gabinecie lekarskim, jedna osoba pod gabinetem, oczekująca na wizytę.
8. Poradnia lekarza POZ nadal udziela tylko teleporad. Po konsultacji telefonicznej, w koniecznych sytuacjach, lekarz może zakwalifikować Pacjenta do wizyty bezpośredniej.
9. Biuro Novia Med wszelkie sprawy realizuje elektronicznie. Prosimy o kontakt na adres e-mail: noviamed@novia.com.pl
10. Zakład Rehabilitacji – od 4.05 zakład rehabilitacji jest otwarty. Pracujemy przestrzegając ściśle procedur bezpieczeństwa.
11. Gabinet stomatologiczny nadal pozostaje zamknięty. Przewidywany czas otwarcia gabinetu stomatologicznego to 20 maj.
12. Sugerujemy, aby szczególnie osoby starsze korzystały z wizyt w placówce tylko w sytuacjach pilnych, wymagających bezpośredniego kontaktu.

Informujemy, że wszystkie nasze poradnie będą nadal udzielać teleporad  – wciąż rozwijamy ten system pracy, tak aby w wygodny dla obu stron sposób, móc udzielać takich porad.
Do końca kwietnia wyłączona pozostanie możliwość rejestracji on-line na wizyty.

Ponadto informujemy, że jako placówka medyczna przykładamy wielką wagę do bezpieczeństwa nie tylko Pacjentów, ale także naszego Personelu. Każdy z naszych pracowników posiada środki ochrony osobistej, a także stosuje się do ścisłych procedur bezpieczeństwa stworzonych na czas epidemii Covid-19. Bezpieczna praca jest dla nas priorytetem.

Zespół Novia Med.

 

Czytaj więcej:

Badania SARS-CoV-2

Badania SARS-CoV-2

W naszej placówce można wykonać badania w kierunku przeciwciał IgG, IgM, specyficznych dla Koronawirusa SARS-CoV-2. Dostępne badania półilościowe (Snibe) oraz testy kasetkowe.

Badanie profilaktyczne w czasie epidemii

Badanie profilaktyczne w czasie epidemii

Badania okresowe pracowników na czas trwania epidemii zostają zawieszone.
Prosimy o zapoznanie się z informacjami i zasadami przeprowadzania badań profilaktycznych.

Zmiana organizacji pracy placówki

Zmiana organizacji pracy placówki

W związku z panującym stanem zagrożenia epidemicznego zmianie ulega organizacja pracy naszej placówki Novia Med.
Tutaj znajdziecie Państwo aktualne informacje o wprowadzonych czasowych zmianach.

Zobacz więcej

Rejestracja online