Badanie profilaktyczne w czasie epidemii

Mar 17, 2020

Zgodnie z  Ustawą z dnia 31.03.2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw informujemy, że badania okresowe zostają ZAWIESZONE na czas trwania epidemii. Orzeczenia lekarskie z poprzednich badań zostają automatycznie przedłużone. Po odwołaniu stanu epidemii w kraju, badania należy wykonać do 60 dni.

Badania wstępne i kontrolne nadal powinny być wykonywane.

W Novia Med obecnie wykonujemy badania wstępne i kontrolne na poniższych zasadach:

>> badania wstępne – wykonywane bezpośrednio w placówce tylko dla stanowisk wymagających konsultacji okulistycznej lub niewymagających konsultacji specjalistycznych.
Dla stanowisk wymagających innych konsultacji specjalistycznych (niż okulistyczne) – wydajemy zaświadczenie na okres 3 miesięcy, bez wykonywania badań specjalistycznych, z powodu braku możliwości przeprowadzenia takich badań. Nie wykonujemy badań dla kierowców oraz badań do pracy na wysokości;

>> badania kontrolne – wykonujemy po dostarczeniu do nas zaświadczenia od lekarza prowadzącego o zakończeniu leczenia, informacji o przyczynie L4;

>> osoby niepełnosprawne – konieczne jest dostarczenie orzeczenia o niepełnosprawności;

>> BADANIA NA KWALIFIKOWANEGO PRACOWNIKA OCHRONY – w wyznaczonych terminach wykonujemy badania dla KPOF. Najbliższe terminy badań: 20.04 oraz 11.05. W celu wykonania badań KPOF prosimy o kontakt z Jolantą Zasadą, jzasada@novia.com.pl; tel. 696-698-237.

Czytaj więcej:

Nowy lekarz w zepole

Nowy lekarz w zepole

Do grona naszego zespołu medycznego dołączył lek. Piotr Rydel.
Pan doktor przyjmuje Pacjentów w naszej poradni ortopedycznej.
Zapraszamy!

Zawiadomienie

Zawiadomienie

Z żalem zawiadamiamy o śmierci naszego lekarza – Urszuli Jarmuszkiewicz.
Żegnamy cenionego specjalistę, oddanego lekarza medycyny, wspaniałego Człowieka, wieloletniego Współpracownika naszej firmy.

Szczepienie na grypę 2020/21

Szczepienie na grypę 2020/21

Zbliża się sezon grypowy. Tutaj znajdziecie Państwo podstawowe informacje na temat szczepień przeciwko grypie w sezonie 2020/21.
Szczepionki dostępne będą w naszej placówce pod koniec września.

Zobacz więcej

Rejestracja online